بهترین درمان لکنت زبان

بهترین درمان لکنت زبان


بهترین درمان لکنت زبان کودکان

اختلال روانی گفتار که موجب ناتوانی در حرف زدن بطور طبیعی می شود لکنت نام دارد.

لکنت زبان یکی از شایع ترین اختلالات گفتاری است که اغلب در دوران کودکی رخ می دهد ، اگرچه احتمال بروز آن در هر سنی وجود دارد.

این اختلال شایع در افراد بزرگسال به دلایلی مانند سکته مغزی ، ضربه مغزی و … نیز ممکن است رخ دهد.

گفتاردرمانی بهترین درمان لکنت زبان کودکان است که با مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی دلتا در پاسداران می توانید از آن بهره مند شوید.

متخصصان ترکیبی از عوامل جسمی ، عاظفی و اجتماعی را در بروز لکنت موثر می دانند بطوری که بر اساس آمارها این اختلال در افرادی که دچار ناراحتی‌ های عصبی و ناسازگاری‌ های اجتماعی هستند بیش از سایر افراد رخ می دهد.

لکنت نوعی اختلال گفتاری شایع در کودکان است و امروزه روش های گفتاردرمانی می توانند تا حد زیادی به بهبود لکنت کودکان و بزرگسالان مبتلا کمک کنند.

لکنت زبان موجب می شود فرد نتواند کلمات را بطور صحیح و روان ادا کند و گاهی حتی فرد نمی تواند با اطرافیان خود ارتباط کلامی موثر ( قابل فهم ) برقرار کند.

کودکانی که دچار لکنت زبان هستند معمولا در سنین ورود به مدرسه دچار اختلالات یادگیری می شوند که این امر می تواند موجب بروز ناکامی در تحصیل و حتی شغل کودک در بزرگسالی شود ولی خوشبختانه با پیگیری به موقع و انجام مداخلات زودهنگام گفتاردرمانی این عارضه قابل درمان است.

دلایل لکنت زبان

  • مشکلات روحی شدید که سبب آسیب جدی به روحیه کودک می شوند مانند جدایی والدین یا مرگ یکی از والدین یا نزدیکان کودک
  • ناراحتی های عصبی
  • استرس شدید
  • ناسازگاری‌ های اجتماعی
  • تغییر ناگهانی شرایط زندگی مانند مهاجرت ، ورود به مدرسه و …
  • آسیب مغزی مغزی مانند سکته مغزی و فلج مغزی
  • ناهنجاری‌ های فیزیولوژیکی
  • ناهنجاری های مادرزادی دستگاه صوتی
  • شرایط روحی نامناسب
  • اختلالات دستگاه عصبی

بهترین درمان لکنت زبان

درمان لکنت زبان و هر اختلال گفتاری تنها باید توسط آسیب شناس گفتار و زبان که تخصص لازم را در این زمینه دارد انجام پذیرد تا فرد مبتلا زودتر به شرایط عادی بازگردد.

گفتاردرمانگر با بررسی وضعیت مغزی و همچنین بررسی وضعیت شنوایی کودک مبتلا به این اختلال و با توجه شدت اختلال لکنت از بهترین و موثرترین راهکارهای گفتاردرمانی برای درمان لکنت زبان بهره می برد.

گفتاردرمانی بهترین درمان لکنت زبان در کودکان است ، گفتاردرمانگر از روش‌ های زبانی یا تلفظی با هدف ایجاد هماهنگی‌ بین حنجره ، گونه‌ ها، زبان و لب‌ ها به درمان لکنت کمک می کند.

والدین نیز برای کمک به کودک خود باید از هرگونه انتقاد و سرزنش کودک در این زمینه اجتناب کنند چراکه موجب تشدید لکنت و طولانی شدن پروسه درمان می شود.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی لکنت در تهران – گفتاردرمانی در پاسداران – گفتاردرمانی در هروی – گفتاردرمانی در فرمانیه – گفتاردرمانی در اختیاریه

گفتاردرمانیمقالات

بهترین درمان لکنت زباندرمان لکنت زبانگفتاردرمانی در اختیاریهگفتاردرمانی در پاسدارانگفتاردرمانی در چیذرگفتاردرمانی در دروسگفتاردرمانی در فرمانیهگفتاردرمانی کودکانگفتاردرمانی لکنت زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *